Witamy na naszym blogu

Skąd pomysł na Hopalahop?

Pomysł na własną firmę kiełkował w naszej głowie bardzo długo. Zawsze wiedzieliśmy, że nasze produkty muszą być wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Brakowało tylko jednego – pomysłu…
Nasza starsza córka od urodzenia spała w śpiworku. Wybór śpiworka zamiast tradycyjnej kołderki był dla nas oczywisty – to zdecydowanie najbezpieczniejsza pościel dziecięca. Niestety któregoś dnia Nela wyrosła ze śpiworków dostępnych na rynku. W tych o ‘niemowlęcej formie’ nie dało się chodzić i siłą rzeczy wymieniliśmy je na kołdrę. I tu zaczęły się schody. U nas zdecydowanie kołdra nie zdaje egzaminu – nasza córka należy do grona wyjątkowych wiercipięt. Podczas snu często przybiera przedziwne pozy, a kołdra zazwyczaj ląduje zwinięta w kłębek poza łóżkiem.
Gdy na świecie pojawiła się młodsza córka, starsza często pytała dlaczego nie może mieć takiego śpiworka jak ona, wtedy wreszcie spałaby zakryta. Przeszukałam więc „cały” internet i bingo! Okazało się, że w innych krajach europejskich pojawiły się śpiworki dla starszaków – śpiworki z nogami, w których swobodnie można spać i chodzić. W związku z tym, że nie udało mi się znaleźć takiego produktu w Polsce, zleciłam uszycie takiego śpiworka dla córki. Gdy okazał się strzałem w dziesiątkę, a córka powiedziała, że już nigdy więcej nie będzie spała pod kołdrą, postanowiłam podzielić się naszym dziełem i dać możliwość pokochania go również innym rodzicom. Tak właśnie powstał Hopalahop. Nie brakuje nam nowych pomysłów na ułatwienie życia rodzicom i w najbliższym czasie planujemy systematyczne wprowadzanie kolejnych produktów.

Dlaczego blog na stronie www sklepu?

Nasze produkty tworzymy z miłości do dzieci. Chcemy ułatwiać życie zarówno rodzicom jak i umilać je dzieciom. Nie tworzymy produktów typowych. Chcemy, aby nasze produkty były niepowtarzalne, ale zarazem funkcjonalne i pożyteczne. Taki sam jest powód inauguracji naszego bloga. Jesteśmy rodzicami, ale to nie czyni z nas autorytetów w każdej dziedzinie tzw. w ostatnich czasach „parentingu”. Chcemy więc przemycać Wam rozmowy z ludźmi, którzy naszym zdaniem na miano takich autorytetów zasługują. Mamy nadzieję, że teksty jakie tu znajdziecie odpowiedzą Wam na wiele pytań, które codziennie pojawiają się w głowie każdego rodzica. Tematyka będzie różna. Mamy wiele pomysłów. Gdyby jednak zależało Wam na konkretnych tematach lub rozmowach z inspirującymi Was ludźmi, dajcie nam znać. Tworzymy to miejsce dla Was i Wasza opinia i pomysły są dla nas najważniejsze.
Zapraszamy do obserwowania – już wkrótce na naszym blogu pojawią się pierwsze teksty.